Pravidla
Sem vložte podnadpis

Co je to vlastně RPG?

Je to hra na hrdina (Role Play Game), kde máte svou vlastní postavu a žijete její život. Naše RPG se jedná o tzv Textové RPG. Děj se odehrává v chatových místnostech. Všechno co Vaše postava dělá, je udáno podle RPG pravidel. To jaká Vaše postava bude a co udělá je jen podle Vás a Vaší fantazie.

Pravidla

Pro hraní RPG musíte znát několik základních pojmů:

Vypravěč: Vypravěč, je postava hry, kterou zaujímá některý z adminů. Vypravěč může kdykoliv ovlivnit hru, nebo to, co vaše postava udělá. To, co řekne je fakt a není proti němu odvolání.

Mary-Sue: Vaše postava není dokonalá, takže nemůže být ve všem nejlepší. Každý má své chyby, takže ani vaše postava nemůže být bezchybná. Každý máme nějakého bubáka ve skříni, nebo jen nám něco nejde. Při tvoření a hraní své postavy na to nezapomínejte.

Křišťálová stěna: Vaše postava nejste vy. Když nemáte zrovna svůj den, tak to neznamená, že i vaše postava musí být taková. Pokud nemáte jiného hráče rádi v reálném životě, tak to neznamená, že i Vaše postava ho musí nenávidět.

Teleport: Vaše postava prostě nemůže být na více místech zároveň. Takže hrajte jednu hru na jednom místě a jakmile tam skončíte, tak teprve potom se můžete přesunout dál.

Powergaming: Nesmíte ovlivňovat cizí postavu. Takovou moc má jenom vypravěč. Pokud to ona postava neudělala/neřekla, tak Vy to nemůžete vidět.

Metagaming: Vaše postava neví všechno, co vy. To, že se někde doslechnete nějakou informaci neznamená, že to ví i Vaše postava, pokud jí to nikdo neřekne.

Zabíjení postav: Nemůžete zabíjet postavy ostatních bez domluvy s tím hráčem. Nesmíte ani zabít svou postavu, pokud jste o tom neřekli administrativě.

Pravidla psaní příspěvků

  • Činnost postavy dáváme mezi **
  • Myšlenky postavy dáváme mezi //
  • To co postava říká nijak neoznačujeme
  • Příspěvek by měl být dlouhý alespoň 3 řádky

Příklad: *Pokrčí rameny a zvedne ruku nad sebe.* /Celkem jednoduchá otázka, ale chápu, že chce ověřit naše schopnosti, aby věděl na čem je./ *Chvíli ji drží nad sebou a sleduje ostatní, jestli se také přihlásili.* /Co máme další hodinu? Sakra. Musím se starat o to, co se děje na hodině, jinak bude průšvih./ *Zatřese mírně hlavou a sleduje vyučujícího.* Severní Amerika?